top of page

KDO JSME A CO DĚLÁME

zpravodaj:

Nezisková organizace Chráněnky z.ú. vznikla v roce 2018 jako integrační sociální podnik. Jsme uznaným zaměstnavatelem na chráněném trhu práce. Naším cílem je umožňovat pracovní uplatnění osobám se zdravotním postižením a zdravotním znevýhodněním a tím je vracet zpět do běžného života, pomoci jim k sociálnímu začlenění a finanční stabilitě - zdravotním omezením navzdory. 

V centru města Žamberk se nám za podpory MAS Orlicko podařilo získat starý dům, který jsme za vydatné pomoci rodiny a přátel přetvořili k obrazu svému a vybudovat zázemí, kde veškerou naši činnost provozujeme a kde Vás rádi uvítáme u dobré kávy a lahodného dezertu.


Své poslání tu naplňujeme v rámci naší kavárny a šicí dílny, která nenápadně bzučí šicími stroji nad hlavami hostů... 

espresso

KAVÁRNA

 S VLASTNÍ VÝROBOU DEZERTŮ, DORTŮ, POCHUTIN, SIRUPŮ A DŽEMŮ. VNITŘNÍ I VENKOVNÍ PROSTORY KAVÁRNY JSOU NEKUŘÁCKÉ A PLNĚ PŘIZPŮSOBENÉ I PRO NEJMENŠÍ NÁVŠTĚVNÍKY. MŮŽETE SI U NÁS OBJEDNAT DORT, CUKROVÍ I SVATEBNÍ KOLÁČKY. ZAJIŠTUJEME SOUKROMÉ OSLAVY A AKCE PRO UZAVŘENOU SPOLEČNOST. OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM A ZNEVÝHODNĚNÍM JSOU ZDE ZAMĚSTNÁVÁNY NA POZICÍCH: BARISTA/SERVÍKA, KUCHAŘ/CUKRÁŘ, PRACOVNÍK ÚKLIDU, POMOCNÝ PRACOVNÍK.

ŠICÍ DÍLNA

 V ŠICÍ DÍLNĚ SE ZABÝVÁME ZAKÁZKOVOU TEXTILNÍ VÝROBOU PRO JEDNOTLIVCE I FIRMY. NAŠE VÝROBKY V AUTORSKÉM DESIGNU MŮŽETE ZAKOUPIT V PRODEJNÍM KOUTKU NAŠÍ KAVÁRNY. VEDLEJŠÍMI PRODUKTY ŠICÍ DÍLNY JE DROBNÁ VÝROBA Z KŮŽE A VÝROBA BIŽUTERIE. OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM A ZNEVÝHODNĚNÍM JSOU ZDE ZAMĚSTNÁVÁNY ZA POZICÍCH: ŠIČKA A POMOCNÝ PRACOVNÍK.

Látkové Nůžky
IMG_20201208_094124923.jpg

BIŽUTERIE

VÝROBA BIŽUTE JE PRO NÁS VELMI MILOU DOPLŇKOVOU ČINNÍ. PROBOUZÍ KREATIVITU A PŮSOBÍ TERAPEUTICKY. NAŠIMI NEJOBLÍBENĚJŠÍMI MATERIÁLY JSOU SKLENĚNÉ KORÁLKY ČESKÉHO PŮVODU A MINERÁLNÍ KORÁLKY SE SVÝMI "ČAROVNÝMI" SCHOPNOSTMI. 

bottom of page